Lietuvos čempionato II etapo pasiekimų apžvalga

Gegužės 9-10 dienomis , Vilniaus rajono, Pagirių MX trasoje, praūžė Lietuvos čempionato ir taurės anktras etapas. Šį karta jėgas išbandė net šešiolika Oscar MX team narių. Nors ši trasa Lietuvoje yra viena iš sunkesnių, dėl savo minkšto grunto, tačiau mūsiškiai pasiekė gerų rezultatų. Komandinėje įskaitoje Oscar MX komanda po pirmosios varžybų dienos buvo net antroje pozicijoje. Tačiau po antosios dienos nepavyko išlikti ir nukrito i ketvirtąją vietą. Po dviejų čempionato etapų komanda yra penktoje vietoje.

Pirmąją dieną tradiciškai pirmieji startavo QUAD profesionalai. Kvalifikacijoje klubo narys Jonas Bartaševič (30) nespėjo atskleisti  savo sugebėjimų dėl techninių bėdų.  Pirmajame važiavime jis liko septintas, o antrajame aštuntas.

Šeštadienį veteranų klasėje konkuravo Stanislav Gilevski (103) ir Zygmund Machrov (51). Abiem sekėsi gerai, tačiau pritrūko truputėlio jėgų iki prizinių vietų. Stanislav bendroje įskaitoje liko ketvirtas, o Zygmund penktas.
 Kartu su veteranais startavo 125cc klasė, kurioje pasirodė jaunasis Liutauras Maciulevičius(55). Nors jam buvo sunku konkuruoti su stipresniais priešininkais, tačiau neliko paskutinis. Bendroje įskaitoje liko penktoje pozicijoje.

OpenM ir MX2M klsės gazavo kartu. Oscar MX komandos narys Aleksej Toporkov(179) išbandė savo jėgas Open M klasėje, nors jis propoguoja Enduro, ir užėmė vienuoliktą vietą.
MX2M kategorijoje puikiai pasirodė Andrius Kvaraciejus(999). Per pirmąjį važiavimą jis įveikė daugelį savo priešininkų ir finišą kirto antras. Tačiau per antrą važiavimą jam nepasisekė baigė važiavimą trečias, tad bendrai liko trečias.

Tądien geriausiai pasirodė A. Račka ir V.Račka 750 s/p klasėje. Jie tapo absoliutūs lyderiai, kadangi tiek pirmame tiek antrame važiavimuose finišavo pirmieji. Jiem šypsojosi fortūna, kadangi  iš starto jie iššovė pirmieji ir laimėjo VOSTOK EUROPE LT laikrodžius. Visa komanda džiaugėsi jų pergale.

Sekmadienį net dvidešimt keturi QUAD‘ai  stojo prie starto linijos. Oscar MX komandos atstovų buvo net aštuoni. Tarp veteranų kovojo Mindaugas Knyza(27), kuris liko aštuntas ir Arūnas Šukys(22)-užtikrintas lyderis. Stodamas ant pakilos užėmė aukščiausiąjį laiptelį.
 Dėl QUAD M laimėtojo vardo varžėsi Artūras Petrauskas(112) likęs tryliktoj pozicijoj, Mantas Martikonis(21)  dvyliktoj, Nerijus Baltrušaitis(74) dešimtas, Edas Pangonis(24) devintas. Dovydui Šmulkščiui(717) trūko labai nedaug iki prizinės vietos, tačiau liko ketvirtas. Pirmasis finišavo komandos kapitonas Jonas Bartaševič(30), nors startavo antrą dieną iš eilės. Per kvalifikacinį važiavimą patyrė stiprią kaklo traumą, kadangi šokdamas per tramplyną krito. Bet jo užsispyrimas ir noras laimėti buvo stiprsnis nei skausmas. Jo pastangos neliko nepastebėtos ir Jonas iškovojo pirmąją vietą.

Taip pat sekmadienį pasirodė Open klasė su MX2. Radoslav Baranovski(108) varžėsi su Open atstovais dėl pergalės, tačiau bendroje įskaitoje liko septintas. MX2 klasėje pasirodė Andrius Kvaraciejus(999), tačiau jam nesisekė taip gerai, kaip pirmąją dieną ir jis liko aštuntas.

Oscar MX team sportininkai intencyviai treniruojasi ir ruošiasi pasiekti dar geresnių rezultatų trečiajame Lietuvos čempionato etape, kuris vyks birželio 20-21 dienomis, Pakruojo rajone, Petrašiūnų MX trasoje. Lauksime visų, kurie mus palaiko. Iki susitikimo!